استعلام خلافی خودرو

pay-ticket

استعلام خلافی خودرو

راه های متفاوتی برای دریافت خلافی خودرو در نظر گرفته شده است. استعلام تخلف خودرو از طریق سایت پلیس راهور ۱۲۰ (www.rahvar12.ir ) یکی از راه های دریافت خلافی خودرو است.
البته لازم به ذکر است در روش فوق تاریخ استعلام معمولا به ۴ یا ۵ روز قبل بر می گردد.
از دیگر راه های دریافت خلافی خودرو استفاده از کد VIN است. این کد ۱۷ رقمی که در کنار مشخصات اصلی خودرو در کارت مالکیت اتومبیل ثبت شده با IR شروع می شود. کد مذکور که توسط سازمان بین‌المللی استانداردسازی تعریف می‌شود، جهت شناسایی موتور وسایل نقلیه سبک و سنگین،موتورسیکلت ها و موتورهای گازی، مورد استفاده قرار می‌گیرد. اعداد بکار رفته در کد VIN از ۱ تا ۹ را شامل شده و حروف نیز تمامی حروف انگلیسی به غیر از حروف O و Q به علت تشابه و جلوگیری از اشتباه است.

روش های استعلام خلافی خودرو از طریق کد VIN
بنا به گفته های سرهنگ رضایی در صورتی که مالک خودرو کد دستوری *۱۱۰# را شماره گیری نموده و کد هفده رقمی VIN اتومبیل خود را وارد نماید می تواند علاوه بر رویت میزان جریمه نسبت به پرداخت آن نیز اقدام نماید.
همچنین ارسال کد VIN به صورت پیامک به هر یک از ۳ شماره ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰-۳۰۰۰۵۱۵۱-۱۱۰۰۰۵۱۵۱ نیز می تواند خلافی ماشین را به همراه شناسه قبض و شناسه پرداخت در اختیار مالک آن قرار دهد.
مالک محترم می تواند برای پرداخت جریمه از یکی از بسترهای الکترونیکی (درگاه پرداخت اینترنتی ، دستگاه کارت‌ خوان و کدهای USSD) کمک بگیرد.

مطالب مشابه

f112

نقش فیلتر هوا در خودرو چیست

نقش فیلتر هوا در خودرو چیست   در این آزمایش،...

stickshift

رفع مشکل لرزش دنده

رفع مشکل لرزش دنده سلام خدمت مخاطبین گرامی کالا یدک پستی...

taamir

یافتن نقص فنی خودرو

یافتن نقص فنی خودرو ☑️مشکل: کلاچ به راحتی پایین می...