رفع صدای تسمه

۱-۳

رفع صدای تسمه

صدای تسمه یکی از آزاردهنده‌ترین صداهایی است که می‌تواند از داخل کابین خودروها شنیده شود.

این صدای جیرجیر ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد، اما عمده‌ترین آن صدای جیرجیر برای یک تسمه دینام خراب است. تسمه دینام وظیفه انتقال نیروی حرکتی را دارد که در نهایت از طریق خود دینام به انرژی الکتریکی تبدیل می‌شود. معمولا صدای جیرجیر تسمه دینام چهار دلیل دارد، که عبارتند از خرابی خود تسمه، خرابی یاتاقان فولی، تنظیم نبودن میزان سفتی تسمه و تراز نبودن فولی‌ها اما عمده‌ترین آن به دلیل تراز نبودن فولی‌ها است.

اکثر وسایل نقلیه مدرن به تسمه  مجهز شده اند، البته ممکن است گاهی اوقات آن ها را تسمه های پروانه نیز بنامند. وسایل نقلیه قدیمی تر دارای تسمه هایی هستند که تنها برای خنک نگه داشتن رادیاتور استفاده می شوند. این تسمه ها بسیار شبیه به یکدیگر بوده و می توانند به همان شیوه رفتار کنند.

یک فن پر سر و صدا یا تسمه می تواند صدای جیر جیر مانندی را به صورت متوالی یا در گاهی از اوقات ایجاد کند. اغلب این صداها نشان دهنده مشکل هستند، ممکن است تسمه شل شده و یا آسیب دیده باشد در نتیجه نیاز به رفع این مشکل دارد.

جنس تسمه تایم از لاستیک می‌باشد و خودروهایی قدیمی معمولا جنس تسمه تایم آنها  از زنجیر استفاده شده است. و تا زمانی که آسیب جدی به موتور خودرو نرسانده بود تعویض نمی‌شد ولی در این زمان تسمه تایم جای زنجیر را گرفته و نیاز به تعویض در مدت زمان مشخص معمولا بین ۶۰ تا ۹۰ هزار کیلومتر را دارد.

 

چهار دلیل وجود دارد که تسمه صدای جیر جیر بدهید:

  1. دلیل اصلی صدای جیر جیر تسمه قدیمی بودن خود تسمه می باشد. طول عمر تسمه به پایان رسیده است.
  2. دلیل دوم صدای جیر جیر تسمه خرابی یاتاقان فولی می باشد.
  3. دلیل سوم که خیلی مهمه میزان سفتی تسمه است.
  4. دلیل چهارم تراز نبودن فولی ها می باشد، که بسیار شایع است.

خرابی خود تسمه:

این موضوع را باید در نظر گرفت که عمر مفید یک تسمه دینام، حدود ۵ سال یا در واقع ۸۰ هزار کیلومتر است و معمولا بعد از این زمان تسمه دچار پوسیدگی یا تغییر فرم می‌شود. در این حالت تسمه باید تعویض شود. بهتر است تعویض تسمه دینام توسط متخصصان نمایندگی برند خودروساز انجام شود. در زمان تعویض تسمه به این موضوع دقت کنید که تسمه از سمت درستی بر روی مدار چرخش قرار گیرد. همچنین از جنس تسمه‌ای که می‌خواهید استفاده کنید، اطمینان حاصل فرمایید.

خرابی یاتاقان فولی:

در کاپوت را باز کنید و بر روی تسمه دینام خود کمی آب اسپری کنید. اگر در این حالت صدای جیرجیر تسمه قطع شد، تمام فولی‌های مرتبط سالم هستند؛ اما اگر باز هم صدای آزاردهنده جیرجیر به گوشتان رسید، مطمئن باشید یکی از فولی‌ها دچار خرابی شده است و باید تعویض شود. در اغلب موارد دلیل اصلی سر و صدا، خرابی یاتاقان فولی‌ها است. اما بهتر است دیگر اجزا نیز بررسی شوند.

تنظیم نبودن میزان سفتی تسمه:

مانند قبل در کاپوت را باز کنید و بر روی تسمه دینام خود مقداری آب اسپری کنید. اگر صدای جیرجیر تسمه از حد قبل بیشتر شد، به این معنا است که تسمه دینام یا خیلی سفت بسته شده است یا بسیار ناپایدار یا بهتر بگوییم شل می‌باشد. در این حالت یا تسمه سفت کن زیر دینام خراب شده است یا خود تسمه دچار پوسیدگی و تغییر فرم شده است. خیلی وقت‌ها تسمه سفت کن با کمی تمیزکاری درست می‌شود اما بهتر است برای اطمینان از سلامت کل مکانیزم، آن را تعویض کنید. تعویض تسمه سفت کن زمان‌بر نیست و خیلی سریع انجام می‌شود؛ اما بهتر است توسط متخصص انجام شود تا میزان سفت بودن ساختار تسمه دور مدار به خوبی تنظیم شود. اگر هم خود تسمه دچار پوسیدگی یا تغییر فرم شده بود، همانطور که در بالا توضیح دادیم عمل کنید و آن را با نمونه جدید تعویض کنید.

تراز نبودن فولی‌ها :

تراز نبودن فولی‌ها عمده‌ترین دلیل صدای جیرجیر تسمه دینام خودرو ها می‌باشد. در این حالت بهتر است فولی‌ها توسط متخصص از روی سیستم جدا شوند و بعد از تمیز کاری و روغن کاری‌های مناسب، از اول بر روی مدار قرار گیرند. در نظر بگیرد که اگر شیار های فولی‌ها دچار تغییر فرم شده باشند، حتما آن‌ها را با نمونه سالم و مناسب عوض کنید، زیرا ممکن است هم تسمه و جهت یاتاقان فولی را از حالت تراز خارج کند.

مطالب مشابه

۱ (۱)

نکاتی درباره واتر پمپ بدانید

نکاتی درباره واتر پمپ بدانید   واتر پمپ که اغلب...

خودروسازی

شرایط خودروسازان در دولت دوازدهم

با حضور محمد شریعتمداری به‌عنوان وزیر صنعت، معدن و تجارت...

سوزن انژکتور چیست ؟

ازسال ۱۹۹۲میلادی شرکت های بزرگ خودروسازی از سیستم انژکتور در...