نکاتی درباره واتر پمپ بدانید

۱ (۱)

نکاتی درباره واتر پمپ بدانید

 

واتر پمپ که اغلب به عنوان پمپ خنک کننده شناخته میشود, مایع کولانت را در رادیاتور و سیستم خنک کننده به گردش در می آورد و توسط نیروی موتور کار میکند. واتر پمپ, تضمین کننده نگهداری دمای موتور در حین کار کردن در یک سطح ایمن است و اگر خراب شود, ممکن است موتور بیش از حد گرم شده و آسیب جدی به موتور وارد گردد.

چطور متوجه شویم زمان تعویض واتر پمپ فرا رسیده است؟

پمپی که نشتی دارد حتی اگر مقدار آن کم باشد به پایان عمر خود رسیده است. همچنین اگر پمپ به صدا افتاده باشد نزدیک به خرابی است. علامت دیگری که زمان تعویض پمپ را نشان میدهد زمانی است که چراغ هشدار دهنده درجه حرارت موتور روی صفحه کیلومتر روشن شود. کولانت خراب و یا خوردگی نیز میتواند باعث تخریب قطعات داخلی پمپ شود.

چرا نیاز است که واتر پمپ را تعویض کنیم؟

بطور کلی واتر پمپ نیاز به تعویض ندارد مگر اینکه نشتی داشته باشد و یا کلا کار نکند. استثناء مهم این است که بعضی از واتر پمپ ها به جای تسمه موتور با تسمه تایم کار میکنند و اغلب مکانیکها توصیه می کنند که همزمان با تعویض تسمه تایم پمپ را نیز عوض کنید ( یا بالعکس ) به این خاطر که دسترسی به هر دو قطعه سخت است و نیاز به زمان و هزینه های قابل توجهی جهت تعویض دارند.

هر چند وقت یکبار باید واتر پمپ را عوض کنیم؟

همانطور که قبلاً نیز گفته شد, بطور کلی واتر پمپ نیاز به تعویض ندارد و اگر شانس بیاورید نیازی ندارید که آنرا تعویض کنید حتی اگر ۱۰ سال یا بیشتر وسیله نقلیه خود را نگه دارید. اغلب آنها این مدت طولانی کار میکنند. مگر اینکه شما یکی از نشانه های هشدار دهنده که در بالا ذکر شد را ببینید و یا تسمه ای که آنرا به حرکت در می آورد تعویض کنید.

هزینه های تعویض چقدر است؟

هزینه تعمیرات, در ابتدا به نوع خودروی شما و در مرحله بعد به جایی که میخواهید اینکار را انجام دهید , قطعه و نوع تعمیرات بستگی دارد.

مطالب مشابه

pay-ticket

استعلام خلافی خودرو

استعلام خلافی خودرو راه های متفاوتی برای دریافت خلافی خودرو در نظر...

Shock Absorbers

چگونه کمک فنر ها را چک کنیم؟

چگونه کمک فنر ها را چک کنیم؟ اگر فکر می‌کنید...

دزدگیر فابریک پژو TEXTON ALARM

این دزدگیر به سفارش شرکت پژو و توسط شرکت معتبر...