blog

یافتن نقص فنی خودرو

یافتن نقص فنی خودرو

☑️مشکل: کلاچ به راحتی پایین می رود ولی دنده ها عوض نمی شوند

🔰توضیح مشکل: پدال کلاچ را فشار می دهید و پدال به زمین می رسد. با اینکه پدال به زمین رسیده است ولی شما هنوز نمی توانید دنده ها را عوض کنید. این مشکل در برخی خودرو ها ممکن است ناگهانی صورت گیرد و در برخی به تدریج.

⭕️مشکلات احتمالی عبارتند از:
کابل اتصال کلاچ خراب شده است.
کابل اتصال کلاچ قطع شده است.
در مدار هیدرولیک کلاچ روغن تمام شده است.
در مدار هیدرولیک کلاچ نشت وجود دارد.

☑️مشکل: تعویض دنده مشکل است

🔰توضیح مشکل: هنگامیکه موتور گرم است و دنده را عوض می کنید، احساس برخورد آهن در گیربکس می کنید. گاهی تعویض دنده خیلی مشکل می شود.

⭕️مشکلات احتمالی عبارتند از:
روغن گیربکس کم شده است.
روغن گیربکس کثیف شده است.
در گیربکس مشکل درونی ایجاد شده است.
سرعت گاز ندادن موتور خیلی بالا است.
اتصالات CV یا U خودرو شما فرسوده شده اند.
اتصال گیربکس از تنظیم خارج شده است و یا خراب شده است.

☑️مشکل: دنده کم کردن سخت شده است

🔰توضیح مشکل: با گاز ندادن، دنده اتوماتیک خودرو شما معکوس های ناگهانی می دهد و روان کار نمی کند.

⭕️مشکلات احتمالی عبارتند از:
اتصال گیربکس از تنظیم خارج شده است و یا خراب شده است.
میزان روغن در گیربکس درست نیست.
در گیربکس مشکل درونی ایجاد شده است.
مشکلی در موتور ایجاد شده است.
در سیستمهای کنترل گیربکس الکترونیکی مشکلی ایجاد شده است.

☑️مشکل: پدال کلاچ به نظر معمولی است ولی دنده نمی توان عوض کرد

🔰توضیح مشکل: پدال کلاچ را فشار می دهید ولی دنده را نمی توانید عوض کنید.سعی نکنید که با زور دنده را عوض کنید. این مشکل معمولا ناگهانی صورت می گیرد.
⭕️مشکلات احتمالی عبارتند از:
اتصال گیربکس گیر کرده است.
در گیربکس مشکل درونی ایجاد شده است.
کلاچ ممکن است که رها نکند.

⭕️یافتن ایرادات خودرو

🔰 هر روز با این بخش با کانال مهندسین خودرو همراه باشید
⭕️مشکل: کلاچ سر می خورد

🔰توضیح مشکل: پدال کلاچ را فشار می دهید و دنده عوض می کنید ، سرعت موتور زیاد می شود ولی سرعت خودرو تغییر نمی کند. بنظر می رسد که کلاچ سر می خورد و درست چسبندگی ندارد. سر خوردن بیشتر باعث آسیب رساندن به سیستم کلاچ می شود.

✅مشکلات احتمالی عبارتند از:
کلاچ باید تنظیم شود.
صفحه کلاچ فرسوده شده است.
صفحه کلاچ روغنی شده است.
اتصال کلاچ گیر کرده است.

⭕️مشکل: دنده از جا می پرد

🔰توضیح مشکل: تعویض دنده ها خوب انجام می شود ولی با گاز دادن ، دنده از جا می پرد و به وضعیت خلاص در می آید.این مشکل به تدریج بد تر می شود.

✅مشکلات احتمالی عبارتند از:
درون گیربکس مشکلی ایجاد شده است.
اتصال گیربکس احتیاج به تنظیم دارد
⭕️مشکل: صدای وز وز از جعبه دنده شنیده می شود

🔰توضیح مشکل: هرگاه که در دنده جلو و یا عقب حرکت می کنید، صدای وزوزی شنیده می شود. این صدا هنگامیکه در حالت پارک یا خلاص هستید شنیده نمی شود و با مدتی رانندگی، این صدا از بین می رود.
✅مشکلات احتمالی عبارتند از:
روغن گیربکس خیلی کم است.
روغن گیربکس کثیف شده است.
در درون گیربکس مشکلی پدید آمده است.
مبدل گشتاور خراب شده است.

⭕️مشکل: از گیربکس صدای غیر عادی شنیده می شود

🔰توضیح مشکل: هرگاه که رو به جلو و یا عقب شروع به حرکت می کنید، صدای جیغی از خودرو به گوش می رسد. با رانندگی بیشتر، این صدا بیشتر می شود. در حالت خلاص این صدا شنیده نمی شود.

✅مشکلات احتمالی عبارتند از:
روغن گیربکس کم شده است.
روغن گیربکس کثیف شده است.
دردرون گیربکس خرابی ایجاد شده است.
مبدل گشتاور خراب شده است.
فیلتر روغن کثیف شده است.
فلایویل شل شده است و یا خراب شده است

⭕️مشکل: چرخها در حین رانندگی لرزش دارند

🔰توضیح مشکل: در حین رانندگی، در فرمان احساس لغزش می کنید که بنظر می رسد از چرخها منتقل می شود. هرچه این ارتعاشات بیشتر باشد، مشکل بدتر است.

✅مشکلات احتمالی عبارتند از:
چرخها به بالانس احتیاج دارند.
چرخها خورده شده اند.
چرخ کج و یا خراب شده است.
پیچهای چرخ شل شده اند.
قسمت هایی در فرمان خورده شده و یا خراب شده است.

⭕️مشکل: لاستیکها در یک لبه بیش از لبه دیگر خورده می شوند

🔰توضیح مشکل: متوجه می شوید که لاستیکها در لبه درونی یا بیرونی خیلی بیشتر خورده شده اند.لبه دیگر و مرکز خیلی سالم تر بنظر می رسند.

✅مشکلات احتمالی عبارتند از:
مشکلات میزان فرمان، فاصله زیاد بین چرخها.
مشکلات میزان فرمان،عدم موازی بودن .

ریست چراغ سرویس آریوS300

ریست چراغ سرویس ARIO S300

برای ریست چراغ سرویس آریو S300 طبق مراحل زیر عمل می کنیم.

۱- سوئیچ خودرو را در حالت بسته قرار دهید.

۲- روی صفحه جلو آمپر دو دکمه وجود دارد.هر دو را همزمان با هم نگه دارید.

ریست چراغ سرویس آریو (S300)

 

۳- در همین حالت سوئیچ را باز کنید.

۴- کمی در همین حالت باقی بمانید تا چراغ سرویس خاموش شود.

۵- سوئیچ را ببندید.

Belt

اکثر وسایل نقلیه مدرن به تسمه نئوپرن مارپیچ مجهز شده اند، البته ممکن است گاهی اوقات آن ها را تسمه های پروانه نیز بنامند. وسایل نقلیه قدیمی تر دارای تسمه هایی هستند که تنها برای خنک نگهداشتن رادیاتور استفاده می شوند. این تسمه ها بسیار شبیه به یکدیگر بوده و می توانند به همان شیوه رفتار کنند. یک فن پر سر و صدا یا تسمه مارپیچ می تواند صدای جیر جیر مانندی را به صورت متوالی یا در گاهی از اوقات ایجاد کند. اغلب این صداها نشان دهندۀ مشکل هستند، ممکن است تسمه شل شده و یا آسیب دیده باشد در نتیجه نیاز به رفع این مشکل دارد.

 

روش اول: اعمال پوشش به تسمه نئوپرن

1-3 نحوۀ رفع صدای نویز در تسمه پروانه - روش اول: اعمال پوشش به تسمه نئوپرن

 

اطمینان حاصل کنید که وسیله نقلیه خود را با یک تسمه نئوپرن مجهز نمایید. اکثر وسایل نقلیه مدرن به جای تسمه پروانه ، تسمه مارپیچی دارند، هرچند این نام ها ممکن است به طور متناوب استفاده شوند. وسایل نقلیه قدیمی تر و برخی از برنامه های دارای کارایی بالاتر همچنان از تسمه های پروانه به جای فن های الکتریکی استفاده می کنند. تسمه های قدیمی تر از نئوپرن ساخته شده و از کاربرد پوشاندن تسمه استفاده می کنند، اما تسمه های جدید EPDM ممکن است به دلیل استفاده از پوشش تسمه خشک شوند.

اگر تسمه پروانه شما بعد از سال ۲۰۰۰ نصب شده ، احتمالا تسمه ساخته شدۀ EPDM می باشد. نمی توان این دو تسمه را تا زمانی که از بین بروند و نیاز به جایگزینی داشته باشند از هم تشخیص داد.

 

1-3 نحوۀ رفع صدای نویز در تسمه پروانه - روش اول: اعمال پوشش به تسمه نئوپرن

 

کاپوت را باز کنید. شما نیاز دارید پوشش تسمه را مستقیما بر روی تسمه خود قرار دهید. برای انجام این کار، باید کاپوت خودرو را باز کرده و هر پوششی را که ممکن است در بالای تسمه پروانه قرار داشته باشد بردارید. ممکن است این کار نیاز به استفاده از برخی ابزار دستی اولیه مانند سوکت یا آچار دستی داشته باشد.

  • برخی از وسایل نقلیه دارای پوشش موتور می باشند که باید برداشته شود.
  • شما در زمان روشن بودن موتور نیاز به خط مستقیم و دسترسی به تسمه دارید.

 

1-3 نحوۀ رفع صدای نویز در تسمه پروانه - روش اول: اعمال پوشش به تسمه نئوپرن

 

محل تسمه پروانه را تعیین کنید. احتمالا تسمه پروانه در مقابل موتور قرار دارد،که توسط اتصال به چرخ تسمه خنک کننده فن یا فن ها را برای رادیاتور به چرخش در می آورد و اغلب به رنگ سیاه یا خاکستری می باشد. ممکن است با شروع از فن رادیاتور و رفتن به سمت عقب آن را سریع تر پیدا کنید.در بسیاری از وسایل نقلیه آمریکایی، شناسایی تسمه پروانه به دلیل متصل بودن آن به انتهای فن بزرگ فلزی که در سمت شفت قرار دارد، آسان است. تسمه های مارپیچ یا جانبی عملکرد مشابهی با تسمه پروانه دارند، ممکن است در کنار یک موتور نصب شده به صورت افقی قرار گرفته باشند.

 

1-3 نحوۀ رفع صدای نویز در تسمه پروانه - روش اول: اعمال پوشش به تسمه نئوپرن

 

خودرو را روشن کنید. اطمینان حاصل نمایید که وسیله نقلیه در پارک بوده و ترمز دستی نیز بالا باشد، سپس موتور را روشن کنید. شما می بایست در زمان استارت موتور زنجیر تسمه را به طور مساوی در تمام طول تسمه اعمال کنید. هنگام استارت زدن موتور، کاپوت را باز کرده و کاور موتور را بردارید.

1-3 نحوۀ رفع صدای نویز در تسمه پروانه - روش اول: اعمال پوشش به تسمه نئوپرن

 

پوشش را به طور مستقیم بر روی تسمه اسپری کنید. در زمان روشن بودن موتور، پوشش را به طور مستقیم بر روی تسمه پروانه اسپری کنید. همانطور که موتور روشن می شود، تسمه پروانه به سرعت حرکت می کند، بنابراین می توانید قوطی را در یک محل قرار داده و آن را بر روی تسمه در حال چرخش اسپری کنید.پوشش تسمه را تا زمانی که تمام تسمه مرطوب شود اسپری نمایید.تقریبا جیر جیر تسمه پروانه بلافاصله متوقف می شود.

مشکل بزرگ اتومبیل‌های خودران

در طی سال‌های اخیر روزبه‌روز به تحقق این رؤیا نزدیک‌تر شده‌ایم و حالا در سال ۲۰۱۸ اتومبیل‌های خودران بسیاری از شرکت‌ها در سرتاسر جهان روانه‌ی خیابان‌ها شده‌اند تا عملکرد آن‌ها مورد بررسی قرار بگیرد. در آینده‌ی نه‌چندان دور، این فناوری همه‌گیر خواهد شد و دنیای اطراف ما را دگرگون خواهد کرد. همه‌گیر شدن این فناوری مسائل و مشکلاتی را به همراه خواهد آورد که در ادامه به تعدادی از آن‌ها می‌پردازیم.

 

۱ . استفاده از اتومبیل‌های خودران منجر به افزایش خودروهای بدون سرنشین می‌شود

 

فرض کنید که عازم فرودگاه هستید؛ با اتومبیل خودران به فرودگاه می‌روید و بعد از پیاده شدن، اتومبیل مذکور روانه‌ی خانه‌ی شما می‌شود. بعد از برگشت از سفر، اتومبیل خودران در جلوی فرودگاه منتظر شما است تا سوارش شوید. این فرض را می‌توان به موقعیت‌های دیگر هم تعمیم داد. مثلا افرادی که از طریق اتومبیل شخصی به محل کار می‌روند، به جای پرداخت پول پارکینگ برای خودرو، اتومبیل خود را روانه‌ی جای دیگری می‌کنند تا یک جای پارک رایگان را پیدا کند.

 

 

 

در چنین حالتی، خیابان‌ها پر از اتومبیل‌های بدون سرنشین خواهد شد. افزایش اتومبیل‌های بدون سرنشین هم می‌تواند از لحاظ ترافیکی فاجعه‌بار باشد. این موضوع از جمله موضوعاتی محسوب می‌شود که احتمالا چندان به مذاق قانون‌گذاران خوش نمی‌آید و حتی شاید قوانینی را برای ممنوعیت تردد اتومبیل‌های بدون سرنشین وضع کنند. اما تصویب چنین قوانینی می‌توانند موجب صدمه زدن به تاکسی‌های خودران شود، چون چنین تاکسی‌هایی مطمئنا همیشه سرنشین نخواهند داشت و گاهی اوقات بدون سرنشین خواهند بود. البته از طرفی دیگر، چنین تاکسی‌هایی می‌توانند منجر به کاهش ترافیک خیابان‌ها شوند. در نهایت باید بگوییم که قانون‌گذاری در مورد این فناوری کار چندان ساده‌ای نیست و احتمالا تا سال‌ها شاهد تصویب قوانین جدید و تغییر قوانین قدیمی خواهیم بود.

 

۲ . فقط افراد ثروتمند از مزیت‌های این فناوری بهره خواهند برد

 

یکی از نکات مثبت سیستم جاده‌ها و اتومبیل‌های امروزی این است که مدل اتومبیل‌ها اهمیت چندانی ندارد. اگر شما سوار ماشین مدل بالا یا ارزان‌قیمت شوید، در نهایت باید قوانین یکسانی را رعایت کنید، در لاین‌های مشخصی حرکت کنید و ماشین خود را در مکان‌های یکسانی پارک کنید. اما با ظهور اتومبیل‌های خودران اوضاع به همین منوال باقی نمی‌ماند زیرا تا مدت‌ها قیمت این اتومبیل‌ها بالا خواهد بود.

 

 

برخی از کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که در طی ده سال آینده، اتومبیل‌های مجهز به مشخصه‌های خودران، حداقل ۱۰ هزار دلار گران‌تر از دیگر اتومبیل‌ها خواهند بود. مطمئنا بسیاری از افراد تا سال‌ها نمی‌توانند چنین اتومبیل‌هایی را خریداری کنند. بنابراین بسیاری از مزایای این اتومبیل‌ها، از قبیل پارک کردن راحت‌تر، افزایش وقت آزاد و شاید لاین‌های اختصاصی، تا سال‌ها مختص افراد ثروتمند باقی خواهد ماند.

 

۳ . فناوری اتومبیل‌های خودران افراد را مجبور می‌کند که درون ماشین هم کار کنند (و احتمالا موجب مرگ رادیو می‌شود)

 

اتومبیل‌ها از معدود مکان‌هایی هستند که در آن‌ها همچنان رادیو مورد استفاده قرار می‌گیرد. مطمئنا خیلی از رانندگان دوست دارند که به جای گوش دادن به رادیو، فیلم و سریال تماشا کنند؛ اما چنین کاری امکان‌پذیر نیست زیرا حواس راننده را پرت می‌کنند. بنابراین بسیاری از رانندگان به رادیو گوش می‌دهند تا هم از اخبار روز مطلع شوند، و هم بتوانند به آهنگ‌های مختلفی گوشی دهند و زمان را بگذرانند. اما با همه‌گیر شدن اتومبیل‌های خودران، بسیاری از رانندگان سرگرم کارهای دیگر می‌شوند و حتی شاید در این میان به ایمیل‌های کاری جواب دهند و گزارش‌های مربوط به محل کار را تکمیل کنند.

 

 

زمانی که گوشی‌های بلک‌بری همه‌گیر شدند، گجت‌های این شرکت دسترسی به ایمیل‌ها را ساده‌تر کرد و یکی از انتظارات ایجاد شده این بود که افراد باید بعد از ساعات کاری هم به ایمیل‌های مربوط به محل کار پاسخ دهند. همین امروزه هم بسیاری از کارمندان با چنین مواردی دست به گریبان هستند و مثلا در ساعات غیر کاری و حتی روزهای تعطیل هم باید دستورهای رییس خود را انجام دهند. با همه‌گیر شدن اتومبیل‌های خودران، احتمالا شاهد افزایش چنین روندی خواهیم بود. بهره‌گیری از اتومبیل‌های خودران وقت آزاد افراد را بیشتر از گذشته خواهد کرد و رؤسا هم به احتمال زیاد این افزایش اوقات فراغت را نادیده نخواهند گرفت و احتمالا حجم وظایف محوله را افزایش خواهند داد.

چطور با اسپری لوازم یدکی خودرو را رنگ کنیم

در حالی که بهتر است رنگ کردن بدنه‌ی خودرو را به یک نقاش خودرو بسپارید، رنگ کردن لوازم یدکی خودرو را می‌توانید در خانه و با روش‌هایی ساده انجام دهید. رنگ کردن لوازم یدکی خودرو روشی مناسب برای زیبا‌تر کردن خودرو یا پوشاندن خط و خش و زنگ زدگی است. در حالی که برای رنگ کردن بدنه به لوازم حرفه‌ای و گران قیمت مثل رنگ پاش یا پیستوله نیاز است، لوازم یدکی را می‌توان با اسپری هم رنگ کرد.

ابزار لازم

  • چسب کاغذی
  • روزنامه
  • سنباده ۳۰۰، ۹۰۰ و ۲٫۰۰۰ گریت
  • اسپری
  • پارچه مایکروفیبر
  • پلیش
  • اسپری رنگ
قطعه‌ای که می‌خواهید رنگ کنید را روی روزنامه بگذارید که رنگ جایی نپاشد. اگر لوازم یدکی را به خودرو نصب کرده‌اید و باز کردن آن آسان نیست، اطراف آن را با روزنامه و چسب کاغذی بپوشانید. مطمئن شوید چسب به خوبی چسبیده تا رنگ روی قسمت‌های دیگر خودرو نپاشد. سطح قطعه را با سنباده ۳۰۰ گریت بسابید تا بتونه به آن بچسبد. سطح سنباده خورده را با یک دستمال خشک و تمیز پاک کنید تا چیزی روی آن نماند. یک لایه بتونه بزنید و بگذارید خشک شود، سپس یک لایه دیگر بتونه روی آن بزنید و پس از این‌که خشک شد روی آن سنباده‌ی ۹۰۰ گریت بکشید. حالا با یک دستمال خشک دوباره سطح بتونه خورده را پاک کنید.
اسپری رنگ را خوب تکان دهید سپس روی روزنامه کمی رنگ بزنید. مقدار رنگی که در آغاز از اسپری بیرون می‌آید کمی غلیظ است، بهتر است آن را روی قطعه لوازم یدکی نزنید. رنگ زدن را شروع کنید. بسته به برند اسپری، فاصله‌ی مناسب اسپری کردن متفاوت است و باید در این خصوص از برچسب روی آن کمک بگیرید. یک لایه نازک رنگ بزنید و بگذارید خشک شود، این کار را چند بار تکرار کنید. رنگ اسپری معمولا یک ساعت طول می‌کشد تا خشک شود؛ اما بهتر است در این خصوص از برچسب روی آن کمک بگیرید. معمولا سه لایه رنگ کافی خواهد بود. همیشه چند لایه‌ی نازک بهتر از یک یا دو لایه‌ی ضخیم است. روی رنگ یک لایه رنگ شفاف بزنید، روی آن سنباده ۹۰۰ گریت بکشید. حالا یک لایه دیگر رنگ شفاف بزنید، باز هم سنباده ۹۰۰ گریت بکشید و در نهایت از سنباده‌ی ۲٫۰۰۰ گریت استفاده کنید. پس از این‌که سطح کاملا صاف شد، با دستمال مایکروفیبر آن را تمیز کنید. در مرحله‌ی آخر هم با استفاده از دستمال مایکروفیبر روی سطح قطعه پلیش بزنید.
GC6-5

پس از گذشت مدت کمی از عرضه این خودرو در بازار، شرکت خودروسازان بم برای افزایش محبوبیت این خودرو، اقدام به عرضه مدل فیس لیفت این خودرو کرده است تا جذابیت آن برای مخاطبان دوچندان شود. یکی از بزرگترین ضعف‌های مدل قبل فیس لیفت این خودرو، ساده بودن طراحی ظاهری آن در مقایسه با رقبای موجود در بازار بوده که با این تغییر، جیلی سعی داشته تا گام مثبتی در به‌روزرسانی این خودرو بردارد.

 

از جمله تغییرات این خودرو نسبت به مدل قبل فیس لیفت، تغییر طراحی کلی چراغ‌های جلو، جلوپنجره و حذف مه شکن درون سپر است که به جای آن چراغ LED روشنایی در روز، درون سپر جانمایی شده است. جیلی در طراحی چراغ‌ها و طرح جلوپنجره این خودرو، کاملا از زبان طراحی محصولات جدید خود مانند GC9 الگوبرداری کرده است. علاوه بر تغییراتی که در نمای جلوی GC6 اتفاق افتاده است، تغییر فرم چراغ‌های عقب و به تبعیت از آن سپر عقب، چهره به روز‌تری به این خودرو داده است. همچنین مه‌شکن‌های درون سپر عقب نیز دچار تغییراتی شده‌اند و چراغ دنده عقب از داخل چراغ‌های عقب به کنار مه‌شکن‌های نصب شده درون سپر عقب انتقال پیدا کرده است.

 

تجهیزاتی مانند دو کیسه ایمنی هوا(راننده و سرنشین)، سیستم ترمز ضد قفل و توزیع الکترونیکی نیروی ترمز، چراغ روشنایی در روز، سیستم صوتی و تصویری با نمایشگر لمسی ۸ اینچی و قابلیت اتصال تلفن همراه، آینه‌‌های جانبی با قابلیت تنظیم برقی و سنسور دنده عقب، تنها بخشی از امکانات ایمنی و رفاهی مدل فیس‌لیفت GC6 است.گروه خودروسازی بم، مدل فیس لیفت جیلی GC6 را با یک پیشرانه ۱۴۹۸ سی‌سی تنفس طبیعی به بازار عرضه می‌کند که این پیشرانه قادر به تولید بیشینه قدرت ۱۰۵ اسب‌بخار در دور ۶۲۰۰ و بیشینه گشتاور ۱۴۵ نیوتن‌متر در دور ۴۲۰۰ است و این قدرت و گشتاور توسط یک جعبه دنده ۴ سرعته خودکار ساخت شرکت JATCO ژاپن به محور جلوی این خودرو منتقل می‌شود.

GC6_Specs

کالا یدک در تلگرام

کالا یدک در تلگرام

KalaYadak_Telegram

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

سوزن انژکتور چیست ؟

ازسال ۱۹۹۲میلادی شرکت های بزرگ خودروسازی از سیستم انژکتور در تولید محصولات خود استفاده کرده اند.

اولین سوزن انژکتور در موتورهای دیزلی با سیستم کاملا مکانیکی بکار برده شد و آخرین خودرو بنزینی کاربراتوری پراید بود که از نیمه دوم سال ۱۳۸۳به بعد از سیستم انژکتور بهره مند شد.

همانطور که میدانید برای به وجود آمدن احتراق مناسب (در محفظه احتراق) نیاز به هوا، بنرین و جرقه ست. قبلا کاربراتور و دلکو وظیفه سوخت رسانی و جرقه را به عهده داشتند که حالت ترکیب سوخت و هوا به صورت مکش پیستون در کورس مکش انجام میشد تا نسبت ۱۴:۱ یعنی به ازای هرگرم مولکول سوخت ۱۴گرم مولکول هوا صورت پذیرد.

اما درشرایط مختلف کارکرد موتور این نسبت دقیق نیست و به هم میریزد. بهترین سیستم سیستمی هست که بتواند درشرایط مختلف این نسبت را ثابت نگه دارد.

بهترین آن سیستم سوخت رسانی و جرقه تحت فرمان کامپیوتر مرکزی خودرو ECU است که در اینجا وظیفه سوخت رسانی و پاشش به عهده قطعه کوچک اما حیاتی بنام سوزن انژکتور هست و به نسبت کاربراتور و دلکو از مصرف سوخت کمتر و راندمان بیشتری برخوردار است.

درصورت خرابی یا عدم کارکرد ناصحیح این قطعه افت قدرت شدید موتور به علت به هم ریختن پارامترها بوجود می آید.

وظیفه سوزن انژکتور:

پاشش سوخت به صورت اتمیزه و کاملا پودری کردن سوخت میباشد. پاشش بر روی سوپاپ هوا در زمان مکش انجام می شود که میزان پاشش توسط ECU بصورت زمانبندی صورت می پذیرد.

در واقع وظیفه اصلی این قطعه به صورت گرده درآوردن سوخت هست هرچه قدر بنزین گرده تر باشد بهتر با هوا ترکیب شده و احتراق کاملتری بوجود می آید.

بنزین به وسیله پمپ بنزین از داخل باک کشیده و با فشار ۳ بار پشت سوزن انژکتور قرار میگیرد و با فرمان ECU سوزن از داخل قطعه بلند شده و سوخت تحت فشار از سوراخ ریز سوزن به سرعت عبور کرده و به شکل کاملا پودر به داخل سیلندر پاشیده می شود.

البته در برخی از خودروها مانند‌ پیکان، پژو۲۰۶ تیپ ۲ و ۳ ازسوزن تک سوراخ و درپژو ۲۰۶ تیپ ۵ و ۶، پراید زیمنس و پیکان زیمنس از سوزن چند سوراخه استفاده می کنند که باعث مصرف سوخت کمتری می شود.
درصورت کارکرد نامناسب این قطعه کوچک، مثلا: اگر تماما گیر کنند یا کم بپاشند قدرت خودرو افت کرده و یا روشن نمی شود، ولی اگر قطعه معیوب باشد چراغ چک روشن میشود و اصطلاحا خودرو ۳ کار می کند و اگر یکی یا چند تا کم بپاشند شتاب خودرو کاهش میابد که باید هر ۲۰ هزار کیلومتر سوزنها سرویس شوند.

راهنمای خرید شمع خودرو

بدون تردید مهم‌ترین بخش هر خودرو موتور آن است. ازاین‌رو دانستن نکات مربوط به استفاده و نگهداری صحیح آن از اهمیت بالایی برخوردار است. معمولا رانندگان برای سرویس دوره‌ای خودروی خود تنها به تعویض روغن خودرو بسنده می‌کنند و آن را تضمین‌کننده سلامت خودروی خود می‌دانند. گاهی نیز پا را از این فراتر گذاشته و از تعمیرکار تعویض فیلتر هوا، روغن یا سوخت درخواست می‌شود. اما نکته‌ای که حتما باید بعد از تعویض روغن به آن توجه کنیم، مراجعه به یک تعمیرگاه خودرو و بررسی سلامت شمع‌های خودرو است. یکی از قطعات مهمی که سلامت موتور، مصرف سوخت و بسیاری از ویژگی‌های خودرو به آن بستگی دارد شمع موتور است که در ادامه به بررسی این قطعه در خودرو و آشنایی بیشتر با آن خواهیم پرداخت.

Peugeot-405-SLX-4

نحوه تنظیم ساعت سیستم صوتی جدید محصولات ایران خودرو

جهت تنظیم ساعت سیستم صوتی جدید نصب شده در خودروهای پژو پارس و ۴۰۵ با ایربگ سرنشین ( داشبورد جدید ) به روش زیر می بایست عمل نمود .

 

ایران خودرو